КАФЕДРА ЦИВІЛЬНОГО, ТРУДОВОГО ТА ГОВСПОДАРСЬКОГО ПРАВА

У 1991 році  на відділенні правознавства було створено кафедру цивільного права та правових основ підприємництва. У грудні 1998 року на її базі була створена кафедра цивільного права. З 2002 року назву кафедри було змінено на «кафедра цивільного та господарського права». З 1991 по 2003 рік кафедру очолювали д.ю.н., проф. В.П. Ємельянов, д.ю.н., проф. В.К. Шкарупа та к.ю.н., доц. В.П. Богун. У 2009 році сталося злиття кафедр цивільного та господарського права та трудового, земельного та екологічного права в єдину кафедру – цивільного, трудового та господарського права. З 2003 року по даний  час  завідувачем кафедри є к.ю.н., д.п.н., доц. І.Г.Алєксєєнко.

Науковці кафедри підтримують зв’язки з провідними навчальними та науковими закладами України, регулярно беруть участь у наукових на науково-практичних конференціях.  Протягом останніх років  захищено шість  дисертацій, в тому числі: чотири кандидатських (Марченко О.В., Резворович К.Р., Забродіна, О.В., Борисова В.О.) та дві докторських (к.юн.,доц. Алєксєєнко І.Г., к.ю.н., доц. Патерило І.В.). Викладачами створено електронний методичний ресурс за усіма навчальними дисциплінами, що викладаються.

На кафедрі діє студентський науковий гурток, де під керівництвом викладачів студенти займаються підготовкою наукових робіт, що презентуються на всеукраїнських конкурсах  та міжнародних конференціях. Так, студентки Л.Мігель та Н.Кравченко були відзначені дипломами II ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Природне землеробство – шлях до здоров’я й добробуту нації», який проводився Президентським фондом «Україна» Кучми Л.Д. За останні три роки під керівництвом викладачів кафедри близько 200 студентів  підготували та опублікували наукові статті, тези доповідей, а також конкурсні роботи для участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Кафедра готує фахівців у сфері цивільного, трудового, господарського,   земельного, аграрного  та екологічного права за  освітньо-кваліфікаційними рівнями:  «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр».

Серед випускників кафедри: д.ю.н., доц. Патерило І.В., к.ю.н., доц. Степанов О.О., к.ю.н.,доц. Малий В.Ю., к.ю.н., доц. Богун В.П., к.ю.н., доц. Малишко В.М.,  к.ю.н., доц. Марченко О.В., к.ю.н., доц. Резворович К.Р.,  к.ф.н.,доц. Резникова М.О., к.п.н., доц. Забродіна О.В.,   к.п.н., доц. Борисова В.О.; Денисов Б.М.– учасник бойових дій в Афганістані, підполковник ЗСУ, кавалер багатьох бойових нагород, офіційний спостерігач штабу АТО; Шинкаренко П.В. – Заслужений економіст України, начальник Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області; Дегтярьов Ю.С.– голова районної ради Індустріального району м. Дніпропетровська; Біленко О.А., Бардаченко Н.О., Тавлєєв О.О., Єрохіна А.О. – співробітники обласної прокуратури; Дубіжанська Т.О., Єременко Г.В., Скрипник К.В.- судді;  Аршава І.О., Козіна А.В., Рудкевич  Є. В. – приватні нотаріуси. Тищик О.О. (6.10.1984 р.н. – 28.09.2014) адвокат, молодший лейтенант ЗСУ, командир взводу 79-ї  оАМБр. Героїчно загинув при виконанні  завдань по охороні аеропорту «Донецьк»."Указом Президента України № 144/2015від 14 березня 2015 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Професорсько-викладацький склад кафедри

Алєксєєнко Ігор Григорович - завідувач кафедри, к.ю.н., к.п.н.
Патерило Ірина Володимирівна - професор, д.ю.н.
Чабаненко М.М. - професор, д.ю.н.
Артеменко Л.В. - доцент, к.і.н.
Забродіна Олена Валентинівна - доцент, к.п.н.
Марченко О.В. - доцент, к.ю.н.
Малий Валерій Юрійович - доцент, к.ю.н.
Щербина Євгеній Миколайович - доцент, к.ю.н.
Резворович К.Р. - доцент, к.ю.н.
Грабильникова О.А. - доцент, к.ю.н.
Резникова М.О. - доцент, к.філ.н.
Гордієнко Т.О. –старший викладач
Скіпенко Р.Е. - старший викладач
Стасюк Олексій Миколайович - старший викладач

Дисципліни,  які викладаються на кафедрі

-       Цивільне право;
-       Цивільний процес;
-       Житлове право;
-       Господарське право;
-       Господарське процесуальне право;
-       Валютне право;
-       Виконавче провадження;
-       Правове регулювання ринку цінних паперів;
-       Сімейне право;
-       Аудит та бухгалтерське облікове право;
-       Право соціального забезпечення;
-       Забезпечення виконання зобов'язань;